Często zadajecie nam pytania dotyczące naszych taśm. Poniżej prezentujemy najczęściej zadawane pytania wraz z odpowiedziami:

1. Na czym polega różnica pomiędzy taśmą Gorilla Tape, a zwykłą taśmą montażową?

Znacząco ulepszyliśmy zwykłą taśmę naprawczą! Pogrubiliśmy ją 2-krotnie i zwiększyliśmy 2-3-krotnie ilość kleju. Jest mocniejsza, lepiej klei, jest bardziej odporna.

2. Czy taśma Gorilla Tape zada egzamin na szorstkich powierzchniach?

Zdecydowanie TAK. Taśma Gorilla Tape została zaprojektowana żeby przyklejać się bez problemu do szorstkich powierzchni takich jak drewno, tynk, gips, cegła, metal i inne. Taśma Gorilla Tape produkowana jest na kleju z wysoko zagęszczonej gumy. Warstwa kleju jest na prawdę gruba. W efekcie taśma wypełnia niewielkie luki i dobrze przywiera do szorstkich powierzchni. Przed przyklejeniem taśmy powierzchnia powinna być oczyszczona z pyłu i brudu – to bardzo ważne.

3. Czy taśma Gorilla występuje w różnych rodzajach jakości?

NIE. W ofercie jest kilka taśm, ale każda taśma Gorilla jest niebywale mocna i wytrzymała. Nie oszczędzamy na jakości. Taśma musi spełniać wszystkie standardy jakościowe, żeby mogła nazywać się Gorilla.

4. Czy taśma Gorilla Tape jest wodoodporna?

Jeśli pytacie, czy przykleja się do mokrych powierzchni, to odpowiedź brzmi: NIE. Przed przyklejeniem taśmy Gorilla powierzchnia musi być sucha. Jeśli pytanie o odporność na wilgoć, czy opady atmosferyczne odpowiadamy: odkryliśmy, że taśma Gorilla Tape wytrzymuje znacznie dłużej w kontakcie z wilgocią, niż zwykła taśma naprawcza.

5. Kto powinien kupić sobie taśmę Gorilla?

Każdy, kto szuka wytrzymałej taśmy naprawczej o niebywałej sile klejenia, czyli:

  • Majsterkowicze, którzy mają świadomość, że im lepszych narzędzi i materiałów używają, tym mniej wysiłku muszą wkładać w prace nad swoimi projektami.
  • Profesjonaliści, którzy budują swój dobry wizerunek i chcą oszczędzać czas i nerwy – decydują się na Gorillę, bo szkoda czasu i pieniędzy na poprawki.
  • Ludzie typu DAJ MI NAJLEPSZE – mają do wykonania trudne zadanie, czasem tylko jedno podejście, gdzie nie ma miejsca na kompromisy – robota po prostu musi być zrobiona.

6. Gdzie mogę kupić taśmę Gorilla Tape?

Taśmę Gorilla Tape można znaleźć w dobrych sklepach z narzędziami, farbami, drewnem, z częściami i akcesoriami samochodowymi, w sklepach ogrodniczych i sportowych. Można kupić ją bezpośrednio przez naszą stronę internetową.

7. Czy taśmą Gorilla Tape można izolować kable elektryczne?

Taśma Gorilla Tape nie powinna być używana zamiast taśmy izolacyjnej.

8. Jak używać taśmy Gorilla Tape?

Powierzchnia na którą zamierzacie przykleić taśmę powinna być czysta i odpylona. Po jej przyklejeniu zalecamy docisnąć i wcierać przez chwilę taśmę – dzięki temu przyklei się całą powierzchnią, nawet na nierównościach – to przyniesie najlepszy efekt.

9. Czy mogę odrywać taśmę Gorilla Tape w rękach?

TAK, lecz nie z tak łatwo jak taśmy gorszej jakości. Będzie potrzebny mocny chwyt i zdecydowany ruch.

10. Jak przechowywać taśmę Gorilla Tape?

Taśmę Gorilla Tape trzeba przechowywać w chłodnym, suchym miejscu, aby zachować jakość kleju. Chronić przed bezpośrednim promieniowaniem słonecznym. Najlepiej przechowywać taśmę pionowo, np. zawieszoną na haku, lub na papierze woskowym.

11. W jakich temperaturach można stosować taśme Gorilla Tape?

Taśma Gorilla Tape działa najlepiej powyżej 0ºC. Dla uzyskania najlepszych efektów należy stosować taśmę w temperaturze pokojowej.Maksymalna temperatura jaką wytrzymuje taśma to 94ºC.

12. Czy zamarzanie i odmarzanie ma wpływ na taśmę Gorilla Tape?

NIE. W przypadku, gdy taśma Gorilla Tape zamarznie, to będzie dalej doskonale działać po tym, jak się odmrozi i wróci do temperatury pokojowej.

13. Jak usunąć resztki kleju po taśmie Gorilla Tape?

Jeśli po oderwaniu taśmy na powierzchni pozostaną resztki kleju, najlepiej oderwać nowy kawałek taśmy Gorilla i przykleić do resztek, po czym go oderwać. Resztki kleju powinny zostać na pasku, który posłużył do tej operacji.